MasterGitar.com MasterGitar.com

Класичне кріплення струн на підставці гітари

Класичне кріплення струн на підставці гітари


Заміна струн на гітарі - проста операція з декількома нехитрими нюансами. Розглянемо встановлення нейлонових струн за допомогою класичного кріплення кіскою і одного отвору для кожної струни. Кріплення струн на колках гітари в окремій статті

 

У цій статті ми обговоримо детально самі вузли і деякі принципи, про які важливо пам'ятати, щоб струни не розв'язувалися і поступово не розтягалися, розпускаючись.

Відразу скажу, що кріплення струн на підставці за допомогою двох отворів для кожної струни ми розглянемо в окремій статті, також в окремій статті кріплення за допомогою намистинок.

Отже, розглядаємо простий, але підступний вузол.

Звичайний вузол для кріплення нейлонових струн ви самі не раз зав'язували, добре його уявляєте і можете побачити на першому фото. Все просто.

Цей спосіб застосовується повсюдно. Вузол легко і зрозуміло формується: просовуєте струну в отвір, обертаєте хвостик навколо основи з будь-якого боку і протягуєте в петлю, як звичайний вузол. Але є декылька моментів, на які потрібно звернути увагу.

 

Неправильне кріплення струн і два золотих правила

Перше правило вірного встановлення:

Для того, щоб струна трималася надійно, потрібно завести її кінчик за кромку панельки, за яку вона тримається.

Помилку при зав’язуванні вузла може допустити будь-який гітарист навіть випадково. Гітарист правильно формує вузол, але потім відволікається на колкову механіку, ненароком послаблює струну, вузол трохи послаблюється, і цього достатньо, щоб хвостик вискочив.

Дивимося невірне зачеплення на фото, які навіть розміщені на фотосервісах.

неверное крепление струн гитары

На фото зверху добре видно, що 6-а і 4-а струна зав'язалися невірно, в той час як хвостики всіх інших струн перекинуті за кістяну кромку. Хоча є цікавий факт, що хвостики неправильних струн просунути під сусідню струну. Ще фото.

струны установлены неправильно

Той, хто все зрозумів зі сказаного вище, на цьому фото бачить неправильне кріплення 6-ої, 4-ої, 3-ої та 2-ої струн. Зовсім погано - тільки дві з шести, чотири штрафних кола! І немає вузликів.

Підступність ситуації полягає в тому, що такий недороблений вузол деякий час тримати буде, причому для басових струн з канителлю, можливо, що навіть досить довго. Але я рекомендую вам не випробовувати долю, бо якщо вискочить, буде негарно і боляче.

Але це ще не все, є друге правило, яке краще виконувати при встановленні струн:

Перша і друга струни гітари повинні мати вузлик, який не дасть їм вислизнути.

Ой, ніколи не вислизали! Що ви таке говорите!

Ніколи не вислизали, бо все до першого разу. Розкручуючись, струна з такою силою б’є по деці, що, якщо на вашій гітарі лакове покриття, а не лаковий щит, то проб'є пристойну канаву або зробить вм'ятину.

Прослизають тонкі і м'які струни, які найчастіше входять до недешевих карбонових комплектів.

удар развязывающейся струны по деке гитары

 

Як правильно встановлювати струни на гітару

Повторимо два правила для тих, хто замість читання пробігає рядками - я весь такий граю концерт "Аранхуес" з оркестром, та щоб я не вмів зав'язувати струни! Тим не менше:

  • Зав'язуємо вузлики на першій і другій струнах гітари.
  • При заплітанні струн навколо підставки заводимо кінчик струни за кромку панельки (червона лінія на фото нижче). Саме це заклинює струну.

Першу, другу і четверту струни краще заплести кілька разів, перш ніж завести за кромку.

несколько витков струны

 

Також кілька витків, але трохи з іншого боку.

несколько витков струны

 

Варіант для товстих струн відрізняється тим, що їх можна відразу заводити за кромку. Особливо це стосується шостої струни.

установка толстых струн

Число просмикування або витків можна співвідносити з шириною панельки підставки, яка тримає струни. Перша тонка струна дозволяє без всіляких нагромаджень зробити кілька витків. При цьому вузол не буде самохіть розпускатися при ослабленні натяжіння, а додатковий вузлик буде сам йти за ріг підставки.

 

Не залишайте занадто довгими хвостики струн - вони можуть дряпати деку. В той же момент ці хвостики є необхідними, якщо ви все-таки не зав'язуєте додаткових вузликів - поки основний вузол затягується, струна може прослизати і довгий хвостик підтягується. Хвостики можна відрізати в самому кінці, коли струни вже будуть натягнуті. Безумовно, не вартно відрізати їх зовсім коротко.

Струна не має напряму, тобто не має ніякого особливого значення, яким кінцем і куди її встановлювати. Але на деяких струнах є розрідженості канителі для зручності протягування. Закріплюйте таким чином, щоб ця розрідженість не потрапила на нижній поріжок гітари. Можуть виникнути неприємності з канителлю.

Микола Руденко